Program Dne otevřených dveří

Zvětšit obrázek

Dopoledne - program pro školy, moderace: Bára Procházková
09:00 - 09:30
pódium 1
Hudební vystoupení žáků Německé školy v Praze (vážná hudba, pop)
09:30 - 10:00
pódium 1
Interview s německým velvyslancem: Detlef Lingemann odpovídá na otázky žáků
10:00 - 10:30

pódium 1
Rozhovor s pamětníky o Sametové revoluci a uprchlících z NDR na Velvyslanectví SRN v Praze
pódium 2
Jazyková animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM
10:30 - 11:00
pódium 2
Jugend debattiert international: rozhovor s mezinárodní vítězkou německojazyčné debatní soutěže Dominikou Perlínovou a debata
11:00 - 11:30
pódium 1
Debbi: rozhovor s mladou zpěvačkou a bývalou účastnicí soutěže „Česko hledá superstar“
11:30 - 12:00

pódium 1
Interview s německým velvyslancem: Detlef Lingemann odpovídá na otázky žáků
pódium 2
Jazyková animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM
doprovodný program
(celé dopoledne)


zahrada



graffiti workshop a fotokoutek s trabantem
Kvíz o událostech podzimu 1989 na velvyslanectví
Jugend debattiert international: rychlokurz a možnost si vyzkoušet debatování
fotbalová aréna
Stánky partnerských organizací: informace o možnostech studia, stipendiích a pobytech v Německu, jazykových kurzech, česko-německých aktivitách atd.

Odpoledne - program pro veřejnost, moderace: Bára Procházková
13:00 - 13:30

pódium 1
Rozhovor s pamětníky: Marion a Rolf Mahlkeovi a fotograf Antonín Nový vzpomínají na podzim roku 1989 na Německém velvyslanectví
pódium 2
Jazyková animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM
13:30 - 14:00
pódium 1
Lobkovický palác, jeho architektura a dějiny: rozhovor s kunsthistoričkou Zuzanou Polákovou
14:00 - 14:30

pódium 1
Čtení a rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Rudišem
pódium 2
Jazyková animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM
14:30 - 15:00
pódium 1
Rozhovor s pamětníky: Waltraud Schröderová z Německého červeného kříže a fotograf Antonín Nový vzpomínají na podzim roku 1989 na Německém velvyslanectví
15:00 - 15:30
pódium 1
Lobkovický palác, jeho architektura a dějiny: rozhovor s kunsthistoričkou Zuzanou Polákovou
15:30 - 16:00
pódium 1
Rozhovor s Dr. Rudolfem Seitersem, bývalým šéfem úřadu spolkového kancléře, který v roce 1989 spoluvyjednával o vycestování uprchlíků z NDR na Velvyslanectví v Praze do SRN
16:00 - 16:30
pódium 1
Čtení a rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Rudišem
16:30 - 17:00
pódium 1
Rozhovor s Dr. Rudolfem Seitersem, bývalým šéfem úřadu spolkového kancléře, který v roce 1989 spoluvyjednával o vycestování uprchlíků z NDR na Velvyslanectví v Praze do SRN
17:00 - 17:30
pódium 1
Rozhovor s výtvarníkem Davidem Černým
17:30 - 18:00
pódium 1
Čeští fotbalisté v německé Bundeslize: rozhovor s bývalými bundesligovými hráči, autogramiáda, střílení na branku
18:00 - 19:30
zahrada
Jazzový koncert: Jonathan Ramirez Band & special guest Yvonne Sanchez
doprovodný program
(celé odpoledne)



zahrada



graffiti workshop a fotokoutek s trabantem
Informační tour o událostech podzimu 1989 na velvyslanectví
fotbalová aréna
Stánky partnerských organizací: informace o Německu, možnostech studia, stipendiích a pobytech v Německu, jazykových kurzech, česko-německých aktivitách atd.

Krátkodobé změny programu vyhrazeny.